Crveno-beli
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Crveno-beli

Forum : Crvenobeli
 
HomeÒðàæèLatest imagesÐåãèñòðó¼ ñåÏðèñòóïè

 

 XP Instalacija (uputsvo)

Go down 
3 posters
ÀóòîðÏîðóêà
Rene
Super Administrator
Super Administrator
Rene


Áðî¼ ïîðóêà : 122
Localisation : Serbia/Šid
Registration date : 26.09.2006

XP Instalacija (uputsvo) Empty
ÏîðóêàÍàñëîâ: XP Instalacija (uputsvo)   XP Instalacija (uputsvo) Icon_minitimeFri Sep 29, 2006 6:15 am

***********POCETAK************
1.
Prvo što treba da uradimo je da namestimo da se sistem ne podiže sa hard disc drive-a (HDD),
veæ treba da namestimo da se prvo uèitavaju podaci sa win-ovog CD-a. To æemo uraditi tako što
bismo pri paljenju kompjutera pritiskali taster DELETE (ne samo pri paljenju nego i pri restartu)
i tako ušli u BIOS otišli bi u opciju BOOT u njoj bismo podesili da BOOT PRIORITY ili FIRST BOOT ORDER (ili tako nešto)
da bude CD-ROM, ako nemate te opcije imate opciju IDE HARD DRIVE u njoj izaberite opciju DISABLED ubacite winov CD
izadjite iz BIOS-a i saèuvajte postvke.
2.
Kada se sistem podigne sa CD-ROM-a sledi ispitivanje sistema i svih hardver ureðaja.
3.
Sledeæi panel se sastoji od izbora moguænosti:
-pritisni ENTER da bi poèeo novu instalaciju
-pritisni R da bi popravio postjecu instalaciju
-i za izlazak iz instalacije pritisni F3

Mi smo pritisli ENTER.

4.
Sledeæi panel je potvrda da li se slazete sa licencom samo pritisnite F8

5.
Dolazimo do sledeæeg panela gde nam sam setup postavlja pitanje gde želimo da izvršimo instalaciju ,pošto se ovde radi
o cistom disku imamo dve mogucnosti.......da izvrsimo instalaciju na celom disku ili da kreiramo jednu particju npr.C pa na njoj da izvrsimo instalaciju.....
Ako imamo vec postojece particije sistema onda je na vama da odlucite gde zelite da instalirate.

Mi æemo instalirati na C particiju.

!! Ako disk nije èist a win je na C particiji onda obrišite C particiju pritiskom
na taster D i pratite dalja uputstva onda tek idite na C i pritisnite ENTER.!!

!!!!UNPARTCIONED SPACE-ako vam ispod tek kreirane particije c bude pisalo ovo idite srelicama!!!!
!!!!na tu poruku i pritisnite taster C i pratite dalja uputstva na taj naèin æete napraviti!!!!
!!!!još jednu particiju od preostalog dela HDD-a!!!!



6.
Sledeæe što treba da izaberete je NTFS ili FAT32 file sistem. Preporuèujem vam da da odaberete NTFS.

7.
Posle vešeg izbora sam sistem poèinje sa formatiranjem.

8.
Sledeæi panel je upisivanje fajlova na disku ......i ne zahteva nikakvu kontrolu.

9.
Sledeæe restartovanje PC, ako vam se cd nalazi u cd-rom ureðaju izvadi te ga da nebi opet poèeo
instalaciju ili konfigurišite Bios da je prva boot sekvenca hard drive. Znaèi u BIOS vratite podešavanja da budu onakva kakva su bila
kakva su ranije bila.

10.
Dalji nastavak je kao instalacija obiènog programa.

11.
Na kraju se win restartuje opet i automatski otvara START ono što treba da uradite jeste da ``vratite`` hardvere.
Dakle idete Control Panel~System~ i tu naðiteopciju DEVICE MENAGER otvorite je i svi unosi koji pored sebe imaju žuti znak pitanja
su hardveri koje treba reinstalirati ili ``vratiti``. A to se radi tako što npr. ja imam tamo da mi piše CABLE MODEM 2 puta kliknem na to izaberem opciju
REINSTALL DRIVER ubacim CD koji sam dobio uz ovaj hardver i izaberem u vizardu koji se aktivirao opciju:
-No, not this time i pritisnem NEXT dalje izaberem
- 2. opciju Install from a specific location i opet pritisnem NEXT
i ako su vam CD i hardver ispravni hardver bi trebao da se instalira. Možda ga nekad neæe prihvatiti ali ako vam je winov CD legalan onda ste samo pobrkali CD ili nešto nije u redu sa
hardverom.
Íàçàä íà âðõ Go down
https://crvenobeli.forumsc.net
GakunGak
The Kenjutsu Student
The Kenjutsu Student
GakunGak


Áðî¼ ïîðóêà : 286
Age : 37
Localisation : wtalk.org
Registration date : 27.09.2006

XP Instalacija (uputsvo) Empty
ÏîðóêàÍàñëîâ: Re: XP Instalacija (uputsvo)   XP Instalacija (uputsvo) Icon_minitimeSun Oct 01, 2006 12:09 am

Nice, ali gjde su slike??? pirat
Íàçàä íà âðõ Go down
http://www.gakungak.jconserv.net
guly
Èlan
Èlan



Áðî¼ ïîðóêà : 13
Registration date : 17.10.2006

XP Instalacija (uputsvo) Empty
ÏîðóêàÍàñëîâ: Re: XP Instalacija (uputsvo)   XP Instalacija (uputsvo) Icon_minitimeTue Oct 17, 2006 11:29 pm

joj mrzi me da obnavljam gradivo a znam i jednu foru kako mozes samo win da obrises iz C a sve ostalo da ostane nego ne mogu sada da ceprkam lol! Wink
Íàçàä íà âðõ Go down
http://teenage.amkbb.com/
GakunGak
The Kenjutsu Student
The Kenjutsu Student
GakunGak


Áðî¼ ïîðóêà : 286
Age : 37
Localisation : wtalk.org
Registration date : 27.09.2006

XP Instalacija (uputsvo) Empty
ÏîðóêàÍàñëîâ: Re: XP Instalacija (uputsvo)   XP Instalacija (uputsvo) Icon_minitimeTue Oct 17, 2006 11:47 pm

No No No No No affraid
Íàçàä íà âðõ Go down
http://www.gakungak.jconserv.net
Sponsored content





XP Instalacija (uputsvo) Empty
ÏîðóêàÍàñëîâ: Re: XP Instalacija (uputsvo)   XP Instalacija (uputsvo) Icon_minitime

Íàçàä íà âðõ Go down
 
XP Instalacija (uputsvo)
Íàçàä íà âðõ 
Ñòðàíà 1 of 1

Permissions in this forum:Íå ìîæåòå îäãîâîðèòè íà òåìå ó îâîì ôîðóìó
Crveno-beli :: Svet tehnike :: Operativni sistemi-
Ñêî÷è íà: